Geri

EURUSD Futures Güncelleme - 1.1850 Hedefine Vardık

01.07.2021 09:22


EURUSD Futures aktif vadeli kontratlar için konuştuğumuz ara hedeflerden olan 1.1850 seviyesine vardık https://tradeall.com/teknik-analiz-detay/8298/dolar-endeksi-guncelleme-%E2%80%93-demistik-demeyi-seviyoruz-ilk-hedefe-vardik?a=b

Avrupa'da hava taşımacılığına getirilmesi planlanan kısıtlamanın turizme negatif etkileri,

Almanya'nın Eylül seçimleri öncesi vaka sayısının yeniden artmaması için sıkı tedbirler alması,

Büyüme motorlarının Avrupa'nın Kuzey ve Güney ülkeleri arasında aynı kuvvette çalışmaması,

ABD'de konut sektörü başta olmak üzere istihdam ve enflasyon verilerindeki ısınma sinyalleri,

FED üyeleri arasında güvercin - şahin dengesinin giderek şahin tarafına doğru kayması paritede düşüşü destekleyen faktörler olarak öne çıkıyor.

AK Yatırım Uluslararası Piyasalar olarak Dolar Endeksi'nin yükselişi ve EURUSD'de yükselişleri satış fırsatı olarak değerlendirme nedenlerimizi şu şekilde sıralamıştık,

"ABD'nin aşılama konusunda Avrupa'nın çok önünde olması, ekonomik büyümeyi arttıracak destek paketleri ve altyapı harcamaları doları küresel çapta da desteklemeye devam edecektir.

Daha önce 89 - 91 seviyesinde taban oluşumu beklentimizi belirttiğimiz Dolar Endeksi 91.40 ve 91.70 hedeflerimize varırken yükselişin de devam edeceğini düşünüyorum.

FED'in artan tahvil faizlerinden henüz rahatsız olmaması getiri eğrisi kontrolü yapılmasının önüne geçerken, ECB ise tam tersi bir politika uygulayarak bu aydan itibaren tahvil alım hızını arttırıyor. Ekonomoleri turzime dayalı Avrupa'nın Güney Bölgesi, bir sezon daha turizm gelirlerinde kayıp yaşarsa İspanya, İtalya ve Yunanistan 'da toparlanmaya ilişkin daha majör problemler ortaya çıkacaktır. Bu nedenle ECB'nin güçlü Euro ile yaz aylarına girmek istemeyecektir."

 

 

Bundan Sonra

1.1750 desteğinin kırılması ile satışlar hızlanacaktır. 

1.17 ve 1.15 hedeflerini beklemeye devam ediyorum.

 

Twitter’da bizi takip etmek için @TradeAll

Youtube TradeAll kanalımıza buradan ulaşabilirsiniz.  

Facebook https://www.facebook.com/TradeAll/

 

Berk Dinçtürk

International Markets

Vice President

 

Bu analizler yer alan grafikler TradingView kullanılarak hazırlanmıştır.

Charts used during this analysis are generated by using TradingView.

Uyari Notu: Bu mesaj ve ekleri gonderilen kisiye ozeldir. Eger mesajin gonderilmek istendigi kisi degilseniz lutfen kopyalamayiniz, baskalarina gondermeyiniz, mesajı sisteminizden siliniz ve gondericiyi bilgilendiriniz. Internet üzerinden yapılan iletişim güvenli olmayıp, verilerin kasten veya tesadüfen bozulması ve virüs içermesi olasılığı vardır. Ak Yatırım Menkul Değerler A.Ş. bu mesajın ve eklerinin hatalı ve/veya eksik olması, yerine ulaşmaması, geç ulaşması, içeriğinin bozulması ya da virüs icermesinden ve bilgisayar sisteminize verebilecegi zarar dolayısıyla hicbir sorumluluk kabul etmez. Ayrıca, elektronik posta, resmi olmayan ve çoğunlukla kısaltılmış bir iletişim yöntemidir. Dolayısıyla, burada yer alan bilgi veya tavsiyelere, gönderici ile ayrıca görüşmeden güvenmeniz normal şartlar altında uygun olmayacaktır. Mesaj metninde veya eklerinde yer alabilecek Ak Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafindan hazirlanmis rapor, yorum veya veriler sadece bilgilendirme amaclidir. Yatirim bilgi yorum ve tavsiyeleri, yatirim danismanligi kapsaminda degildir. Yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanlarin kisisel goruslerine dayanmaktadir. Bu bilgilerin kullanilmasi nedeni ile ortaya cikabilecek sonuclardan Ak Yatırım Menkul Değerler A.Ş. sorumlu degildir.

 

 

YASAL UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu rapor ve yorumlardaki yazılar, bilgiler ve grafikler, ulaşılabilen ilk kaynaklardan iyi niyetle ve doğruluğu, geçerliliği, etkinliği velhasıl her ne şekil, suret ve nam altında olursa olsun herhangi bir karara dayanak oluşturması hususunda herhangi bir teminat, garanti oluşturmadan, yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla derlenmiştir. İş bu raporlardaki yorumlardan; eksik bilgi ve/veya güncellenme gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Akbank T.A.Ş., Ak Yatırım Menkul Değerler A.Ş., Ak Portföy Yönetimi A.Ş. ve çalışanları sorumlu değildir. Akbank T.A.Ş., Ak Yatırım Menkul Değerler A.Ş., Ak Portföy Yönetimi A.Ş her an, hiçbir şekil ve surette ön ihbara ve/veya ihtara gerek kalmaksızın söz konusu bilgileri, tavsiyeleri değiştirebilir ve/veya ortadan kaldırabilir. Genel anlamda bilgi vermek amacıyla hazırlanmış olan iş bu rapor ve yorumlar, kapsamı bilgiler, tavsiyeler hiçbir şekil ve surette Akbank T.A.Ş., Ak Yatırım Menkul Değerler A.Ş., Ak Portföy Yönetimi A.Ş 'nin herhangi bir taahhüdünü tazammum etmediğinden, bu bilgilere istinaden her türlü özel ve/veya tüzel kişiler tarafından alınacak kararlar, varılacak sonuçlar, gerçekleştirilecek işlemler ve oluşabilecek her türlü riskler bizatihi bu kişilere ait ve raci olacaktır. Hiçbir şekil ve surette ve her ne nam altında olursa olsun, her türlü gerçek ve/veya tüzel kişinin, gerek doğrudan gerek dolayısı ile ve bu sebeplerle uğrayabileceği her türlü doğrudan ve/veya dolayısıyla oluşacak maddi ve manevi zarar, kar mahrumiyeti, velhasıl her ne nam altında olursa olsun uğrayabileceği zararlardan hiçbir şekil ve surette Akbank T.A.Ş., Ak Yatırım Menkul Değerler A.Ş., Ak Portföy Yönetimi A.Ş. ve çalışanları sorumlu tutulamayacak ve hiçbir şekil ve surette her ne nam altında olursa olsun Akbank T.A.Ş., Ak Yatırım Menkul Değerler A.Ş., Ak Portföy Yönetimi A.Ş. çalışanlarından talepte bulunulmayacaktır.

Kullanmakta olduğunuz tarayıcının otomatik çeviri, kelime filtreleme özellikleri veya metin eşleştirme yapan 3.parti yazılımlar vb. metin farklılıkları sağlayacak otomatik ayarlar sebebiyle bu sayfada yer alan metinde anlam bütünlüğünü bozabilecek ifadeler bulunabilir. Böyle bir durum ile karşılaştığınızda musteri.hizmetleri@akyatirim.com.tr adresine e-posta iletebilirsiniz.

Geri